TAKAS(BARTER) SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR

slide_1-2

TAKAS(BARTER) SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR

1. Destek Yatırım Takas A.Ş.tarafından, Satışa konu olan gayrimenkulün piyasa emsal ekspertizi yapılır.(Ekspertiz hizmeti ücretsizdir.) Ortaya çıkan piyasa emsal fiyatı üzerine %20 takas farkı eklenerek gayrimenkulün takaslı fiyatı belirlenmiş olur.

Örnek: Piyasa emsal fiyatı 100.000.tl. Olarak belirlenen bir gayrimenkulün takaslı fiyatı 120.000.tl. olur ve bu fiyat geçerli olmak üzere takas sistemindeki alıcı üyelere sunulur.Sunumdan sonraki satış süresi en fazla 15 gündür.Bu süre içinde satılmayan gayrimenkul satıştan kaldırılmış olur.

2. Satışın gerçekleşmesi halinde Satıcıya, Alıcı üye tarafından takaslı fiyatın %50 ‘si nakit, %50’si Destek YatırımTakas A.Ş.’’ TAKAS ÇEKİ ‘’ ile ödenir.
(Bu örnekte 60.000.-tl. nakit, 60.000.-tl. takas çeki ile ödeme yapılır.)

SATICI Destek Yatırım Takas A.Ş ‘nin ‘‘ÜYE’’si olur ve ve bir kereye mahsus

1.000.- TL.+KDV. Üyelik ücreti öder.

3. Satıcı Üye adına, Destek Yatırım Takas A.Ş nezdinde bir hesap açılarak kendisine kesilmiş olan takas çeki tutarı (Bu örnekte 60.000.tl.) hesabına alacak olarak kaydedilir. Üye dilediği zaman takas çeki alacağını kullanabilir.

4. Üyenin talebine uygun gayrimenkul,mal veya hizmetlerin araştırılıp kendisine sunulması, havuzdan en karlı şekilde alım yapabilmesi için Destek Yatırım Takas A.Ş. bünyesinde bir Broker ( Müşteri Temsilcisi ) görevlendirilir.

5. Üye, havuzdan alacaklı olduğu tutarı parça parça veya tek seferde satın alma yaparak kullanabilir. Satış aşamasında piyasa emsal fiyatının %20 üzeri olan takaslı fiyattan satış yapan üye,alış aşamasında da yine piyasa emsal fiyatının %20 üzeri olan takaslı fiyattan alım yapar. Bu örnekte 100.000.tl. Tutarındaki bir mal ya da gayrimenkulü %20 yukardan, yani 120.000.tl.’den alacaktır.Bu aşamada ödemenin %50’sini nakit , %50’sini de takas hesabından, kendisine verilen takas çekini kesmek suretiyle yapar.

6. Satış aşamasında sadece üyelik ücreti ödeyen Üye, alış aşamasında ise satıcı Üye’ye kesmiş olduğu takas çekinin %5’ni alış komisyonu olarak öder. Örnekte 60.000.tl.takas çekinin %5’i 3.000.tl.+KDV.‘dir. Bu ödeme nakittir.

7. Üye ya da üye adayı,takas havuzunda satılmak üzere, satışını onayladığı gayrimenkul,mal veya hizmetini dilerse kendisi de satabilir veya satıştan vazgeçebilir. Bu durumda, Destek Yatırım Takas A.Ş., Üye ya da üye adayından herhangi bir hak veya ücret talep edemez.

Destek Yatırım Takas A.Ş
Barbaros H.Paşa Mh.E-5 Üzeri Vetrocity Residence K.2 No:46
Beylikdüzü-Esenyurt/İstanbul Tel:0 212 999 6785 www.destektakas.com

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Sizlere daha iyi yardımcı olmak için lütfen iletişim sayfasına gidin ve formu doldurun. En kısa sürede dönüş sağlayalım

detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.