SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

Takas(Barter) Firması, online seans ekranından, üyelerinin arzlarını ve taleplerini ortak paylaşıma açılmasını sağlar. Takas(Barter) havuzuna Üye olan firmaların arzları ve talepleri ile ilgili detay bilgiler internet ortamına online olarak girilir. Tüm üyeler kendi arz ve taleplerini internet üzerinden yönetebilme yetkisine sahiptir.

Tüm firmalar Takas(Barter) havuzunda bulunan bütün arz ve talepleri online olarak takip edebilir ve ihtiyaç duydukları ürün veya hizmetler ile ilgili sistem üzerinden tekliflerde bulunabilirler. Bu teklifler ilgili firmaya ve Takas(Barter) firmasının Operasyon Merkezine sistem üzerinden bildirilir. Teklifi alan üye firma kendi bünyesinde teklifi değerlendirdikten sonra onay verdiği takdirde teklif yapan firmaya Operasyon ve Finans Merkezine sistem üzerinden onay ile ilgili bilgi verilir. Takas(Barter) Firması Finans birimi tarafından firmanın finansman bilgileri incelenir ve onay verildiği takdirde alıcı firma satış ile ilgili nakit komisyonunu öder ve Operasyon Merkezi tarafından satışın yapılabilmesi için sistem üzerinden onay işlemleri gerçekleştirilir.
Alıcı firmanın cari hesabına satış miktarı kadar Takas(Barter) borç ve nakit komisyon miktarı kadar da borç olarak kaydedilir, Satıcı firmanın cari hesabına da satış miktarı kadar alacak ve Takas(Barter) komisyon miktarı kadar da borç kaydı yapılır.Bir cevap yazın